Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se me firmën e tij ka legjitimuar cdo vendim abuziv për inceneratorët.

 

PD shkuan se Komisioni Hetimor për aferën e inceneratorëve zbuloi se pse Edi Rama nuk mund t’i shmanget përgjegjësive për vjedhjen prej 430 milionë euro

 

“Komisioni Hetimor për aferën e inceneratorëve zbuloi se pse Edi Rama nuk mund t’i shmanget përgjegjësive për vjedhjen prej 430 milionë euro. Ja çfarë u deshmua në seancën e gjashtë dhe të fundit:

Rama tha se ai nuk mban përgjegjësi për 430 milionë euro të vjedhura. Firma e tij ka legjitimuar çdo vendim abuziv”, thuhet në reagimin e PD.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *