Duke shënuar shenjën e 12-të të zodiakut, pas Ujorit dhe para Dashit, sezoni i Peshqve zgjat çdo vit nga 19 shkurt deri më 20 mars.

Pra, deri në mes të marsit, prisni të vërshoheni me ide kreative dhe vizione romantike. Përqafoni shpresën dhe pafajësinë në çdo gjë që bëni dhe prisni që të vijnë vetëm rezultatet më të mira. Zemra sundon mendjen këto ditë dhe më poshtë po ju paraqesim shenjat më me fat të sezonit të Peshqve.

Luani
Fortësia juaj mendore dhe aftësia për të parë situatat vetëm sa do t’ju shtyjë përpara. Takime, bashkëpunime dhe ngjarje të rastësishme ju rrethojnë në këtë kohë. Lëreni imagjinatën tuaj të egër dhe dëgjoni me kujdes instinktet tuaja. Pasuria ju flet në mënyrat më delikate – mbani sytë dhe veshët hapur.

Peshorja
Mos kini frikë të rrezikoni këtë sezon, pasi një vello mbrojtjeje shtrihet mbi ju. Pavarësisht se çfarë jeni duke bërë ose ku jeni në jetën tuaj, ju jeni të sigurt dhe mençuria dhe udhëzimi juaj i brendshëm garantojnë që të qëndroni në linjë me dëshirat tuaja. Dëgjoni zemrën tuaj dhe asgjë nuk mund të shkojë keq.

Peshqit
Është stina juaj e ditëlindjes dhe universi është shumë i sjellshëm me ju. Përgatituni të merrni dhurata të kohës, parave dhe çdo gjë tjetër që mund të mendoni. Sezoni i ditëlindjes suaj ka të ngjarë të ndihet si një festë e madhe dhe do të jeni në humor të lartë. Mbajeni mendjen tuaj të pastër për të vazhduar krijimin. Fama dhe pasuria bëhen lëkura juaj e dytë dhe ju mund të shijoni vetëm gjërat pozitive, duke u ndjerë mirënjohës.

/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *