Subscribe

Futbolli cilësohet shpesh si sporti më i pëlqyer i djemve, por kohët e fundit duket se po merr një rrjedhe tjetër. Kjo është Altea Aliaj, futbolliste e ekipit Juban Danja të Shkodrës. Situata e pandemisë bëri që jo vetëm Altea, por edhe sportisë të tjerë te stërviten individualisht pranë fushës së blertë për të ruajtur kështu formën e tyre fizike.

Lidhja e 20-vjecares me futbollin eshte shume e forte. Kete e tregon edhe një tatuazh që lidhet drejtpërdrejt me sportin.

Kombëtarja shqiptare mbetet endërra e cdo sportisti. Aliaj ka patur fati ta veshe atë fanellë dhe të përfaqësojë denjësisht vendin e saj. Edhe pse ka kaluar një kohë e gjatë nga ajo ditë, Altea shpreson se do te marre serish ftesën kuqezi.

Pasioni ka bere qe Altea te mos dorëzohet asnjehere per te realizuar endrren e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *