Pas mbylljes së votimit për shkarkimin e Lulzim Bashës nga kryetari i PD-së, Sali Berisha ka lajmëruar një konferencë nga selia blu në orën 20:00.

 

Ish-kryeministri Sali Berisha, i cili në 11 dhjetor në stadiumin “Air Albania” mbajti Kuvendin e tij, ku mbi 4 mijë delegatë i thanë po shkarkimit të Lulzim Bashës, votoi në një lokal që ndodhet pranë ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë.

 

Pas votimit, ish-kryeministri e cilësoi 18 dhjetorin si ditë historike dhe aspak provokim për zgjedhjen e lokalit, që mban emrin e vendit që në maj e shpalli “non grata”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.