Kjo e shtunë do të mbahet mend dita e shkarkimit të tajnerëve në Superligën shqiptre.

 

Pak minuta pas shkëputjes së marrëveshjes mes klubit të Partizanit dhe teknikut Franko Lerda, është shkarkuar nga detyra edhe Bledi Shkëmbi.

 

Në një njoftim në faqen zyrtare, KF Teuta ka njoftuar mbylljen e kontratës me Shkëmbin ndërsa kanë shprehur falenderime për punën e bërë prej tij.

 

“Klubi i futbollit Teuta njofton se ka shkëputur marrëveshjen me tranjerin Bledi Shkëmbi.Falenderojmë tranjerin në fjalë për kontributin e dhënë gjatë kohës që ishte pjesë e jona. Ne i urojmë Shkëmbit suksese në jetë dhe në karrierë.”

 

Shakrkimi i Shkëmbit erdhi menjëherë pas humbjes me Kukësin, ku Teuta u mposht me shifrat 4 me 0.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *