Subscribe

Protesta e opozitës para Parlamentit është mbyllur pas gati dy orësh.

 

Pasi Berisha doli nga Kuvendi, iu drejtua turmës ku edhe mori fjalën, duke akuzuar qeverinë për çështjen McGonigal.

 

Pas përfundimit të fjalës së Berishës, protestuesit janë shpërndarë.

 

Kujtojmë se ata u grumbulluan rreth orës 17:00 para Kuvendit. Protesta u shoqërua me incidente të shumta, ku demokratët u përplasën me forcat e policisë dhe duke hedhur në drejtim të tyre mjete piroteknike dhe tymuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *