Aktorja e Hollywod-it është divorcuar nga regjisori Len Wiseman në vitin 2016, pas 12 vjetësh qëndrimi në lidhje.

 

Ndërkohë pas marrëdhënies së  thyer me aktorin Michael Sheen me të cilin ka vajzën 20-vjeçare, Lily, ajo ka qenë gjithmonë e angazhuar të punojë pa një jetë familjare.

 

Ndërsa nënshkroi letrat e divorcit, aktorja la jetën familjare dhe u kthye në daljet e saj dhe lojërat e fatit me miq. Por pas divorcit, ajo filloi të takonte shumë meshkuj të rinj, kështu që mediat shpesh e përshkruajnë si motra e vjetër e vajzës së saj.

 

Para lidhjes me Len, ajo ishte në lidhje me aktorin 22-vjeçar dhe modelin Matt Rife, por marrëdhënia e tyre e trazuar njëvjeçare përfundoi në fillim të nëntorit 2018 kur Kate u lidh me komikun 30-vjeçar, Jack Whitehall.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *