Partizani mundet me rezultatin minimal 1-0 nga Maribori.

 

Të kuqtë humbën ndeshjen e parë të Europa League. Miqtë kaluan në avantazh në pjesën e dytë me anë të Bajde, që zhbllokoi shifrat duke goditur nga hyrja e zonës

 

Partizani nuk arriti të shfrytëzojë faktorin fushë dhe me këtë rezultat kualifikimi duket mision i pamundur në Slloveni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *