Partia socialiste festoi 27 vjetorin e themelimit te saj. Ne feste nuk ishte i pranishëm kryetari socialist njëherësh kryeministri i vendit Edi Rama i cili ndodhej ne Durrës.

 

Ndërsa ra ne sy mungesa e ish-kryetarit socialist për Tiranën Saimir Tahiri si dhe e kryebashkiakut Erion Veliaj. Te dy zgjodhën te uronin përmes rrjeteve sociale.

 

Ne feste merrnin pjese deputete, ministra, anëtarë e  figurat e vjetra te partisë socialiste.  Fjala pershendetese u mbajt nga kryetari i grupit te PS Taulant Balla.

 

Ne këtë përvjetor mungonin dhe përfaqësues nga Partia Demokratike dhe ajo e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *