Subscribe

Ne sallën e seancave plenare emri i Emiljano Shullazit është dëgjuar shpesh, dhe ketë te enjte pak dite pas arrestimit te tij, liderët politike rikthyen akuzat, se cila parti ka përdorur Shullazin për te fituar zgjedhjet. Kryeministri Rama ka theksuar se ishte Policia e Shtetit ajo qe e arrestoi Emiljano Shullazin, duke hedhur poshte akuzat e opozitës per lidhje te qeverise me te. Por ne valën e shkëmbimit te akuzave, kryeministri duket se tha edhe gjera te pasakta, te cilat u korrigjuan pak minuta me vone nga ministri Tahiri. Një dite me pare Partia Demokratike kërkoi largimin e Sajmir Tahirit nga posti i ministrit te Brendshëm, si kusht per nje hetim e gjykim te drejte ndaj Emiljano Shullazit.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *