Ne javën e dyte te kampionatit francez Paris SG shpartalloi Guingamp 3-0 ne fushën e këtyre te fundit ku menjëherë deciziv për skuadrën e kryeqytetit u be blerja me e re Neymar me nje gol te shënuar dhe nje asisit. Ne një skeme me tre sulmues, parisienët ne sulm qe ne minutat e para duke rrezikuar seriozisht me Cavani dhe Neymar.

 

Gjithësi edhe duke krijuar shume raste, skuadra e Unay Emeri nuk arriti te zhbllokonte shifrat duke e mbyllur pjesën e pare me rrjeta te paprekura. Gjithsesi me fillimin e te dytës Paris SG arriti te konkretizonte aksionet duke gjetur rrjetën ne minutën e 52 me nje autogol te Ikoko.

 

Ne nje dominim total miqtë dyfishuan shifrat 10 minuta me vone me El Matador, Cavani i cili shfrytëzoi mjaft mire nje pasim te Neymar. Ne fundin e takimit kishte vend edhe per sulmuesin brazilian, i cili ne debutim e tij me fanellën e PSG arriti te gjente golin duke sigluar shifrat përfundimtare 5 minuta nga fundi. Pas dy fitoreve radhazi Paris Sg u ngjit ne kuotën e 6 pikëve ne vend te pare ne klasifikimin e përgjithshëm po aq sa Lion, Monako, Marseje dhe St Etjen.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *