Paris SG preu një bilete për ne gjysmëfinalen e kupës se Francës, mundi Marsejën 3-0, i njëjti rezultat ashtu si te dielen e kaluar ne kampionat ne perballjen mes këtyre dy skuadrave. Lojtari me i mire i kësaj sfide Angel Dim Aria i cili jo vetëm zhbllokoi shifrat ne minutat shtesës se pjesës se pare por edhe dyfishoi shifrat me fillimin e te dytës.

 

Rezultati përfundimtar u vulos nga Kavani 9 minuta nga fundi. Lajmi i keq i mbrëmjes për parisienët, dëmtimi i Kilian Mbape i cili rrezikon te mungoje ne sfidën e Champions ndaj Realit ashtu si dhe braziliani Neymar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *