Ditën e premte moti do të jetë me vranësira e kthjellime. Gjatë orëve të pasdites vranësirat në veriperëndim e veri të vendit do të pasohen nga reshje shiu.
Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e mesatare në bregdet. Në mbrëmje përgjatë brigjeve të Jonit era do të jetë dhe e vrullshme duke u pasuar me valëzim të forcës 3.
Temperaturat parashikohen:
zonat malore 13°C deri në 29°C
zonat e ulëta 18°C deri në 33°C
zonat bregdetare 20°C deri në 31°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *