Ditën e mërkurë vendi do të vijojë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

 

 

Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura si dhe mjegull e mjegullinë në lugina.

 

 

Reshjet e shiut do të bëhen të pranishme të herëpashereshme me intensitet të ulët në pjesën veriore, bregdetare dhe lokalisht në qendër.

 

 

Era do të fryjë me drejtim juglindje dhe jugperëndim e lehtë e mesatare duke u shoqëruar me valëzim të ulët në bregdet.

 

 

Temperaturat parashikohen: në zona malore -3 deri 12°C

në zona e ulëta 1 deri 17°C

në zona bregdetare 5 deri 17°C

Ju urojmë një mbrëmje të qetë!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *