Subscribe

Arrestimi i një 51-vjeçari nga Lezha, kjo gjë është më e vështirë në Vlorë, se ka ndodhur disa ngjarje të rënda kriminale.

 

Petrit Ndoji u kap me katër mina me telekomandë, me lëndë eksplozive C4, të programuara për t’u shpërthyer në drejtim. Ndoji ishte duke lëvizur në rrugën ‘Gjergj Kastrioti’ në hyrje të Nartës, kur një ekip i efektivëve të operacionales i preu rrugës.

 

51-vjeçari kishte fshehur minat në kroskotin e makinave. Ato ishin të ngjashme me aparatin celular dhe me kapsolla detonatorë dhe politika kishte të njëjtën gjë se ato do të përdoren për atentate.

 

Kjo është hera e tretë që politika sekuestron në Vlorë mina me telekomandë. Në 10 gusht u arrestua xhaxhai bashkë me nipin, Fatjon dhe Ergys Gjonaj, 33 dhe 19 vjeç nga Laçi, pasi iu gjetën dy mina me telekomandë brenda në makinë.

 

Ndërsa në shkurt të viti u arrestua Bledar Ukshini, 31-vjeç dhe Ardit Qamluku 21-vjeç, pasi u kapën me 3 mina me telekomandë, të cilat bëjnë t’i shiteshin një grup kriminal kundrejt çmimit prej 10 mijë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *