14 persona kanë rënë në prangat e policisë mëngjesin e kësaj të enjteje në Shkodër pasi ushtronin veprimtarinë e paligjshme të dhënies apo marrjes së fajdeve tek qytetarët.

 

Operacioni u zhvillua nga forcat RENEA, FNSH dhe ato Shqiponja të cilat mbërritën nga Tirana me qëllim ekzekutimin e urdhrave të ndalimit.

 

Në total, lista e personave për të cilët policia ka lëshuar urdhëra ndalimi është 16.

 

Por sipas informacioneve numri I të arrestuarve pritet që të rritet në orët në vijim.

 

Ende nuk dihet emri I personave të arrestuar ndërsa pritet të mësohet në orët në vijim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *