Lazio u ndal në një barazim shtëpiak 1 me 1 kundër Torinos duke mos perfituar nga ndalesa e Juventusit, ne garen mes disa skuadrave per zonen Champions.

 

Një duel derbi për shqiptarët Etrit Berisha dhe Tomas Strakosha , pjesë të portës kuqezi, ndersa  Elseid Hysaj nuk u preferua nga tekniku Sarri

 

Të dy ishin protagonist me disa pritje të bukura,.ndonëse në fund tek Strakosha dhe Lacio –pati zhgëjnjim për pikët e lënë që mund ti kushtojnë Europën.

 

Miqte shenuan te paret ne pjesen e dyte, ndersa Lazio edhe me veshtiresi ia doli te barazoje me Imobilen ne minuten e  92.

 

. Ndeshja si zakonisht u transme në tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *