Subscribe

Tekniku Panuci ka publikuar listen me 24 futbolliste ne prag te dy ndeshjeve kualifikuese te europianit 2020. Ne grumbullimin per sfidat me Turqine ne 22 mars dhe Andorres 3 dite me vone trajneri italian ka rikthyer disa lojtare , ndersa ka lene ne menyre surprise jashte edhe disa futbolliste te cilet po kalojne nje forme te mire me ekipet e tyre respektive .

Behet fjala per 4 lojtaret Ndoj, Manaj , Lenjani dhe Bare . Jane rikthyer dy shtyllat e skuadres Abrashi dhe Armando Sadiku te cilet kaluan nje demtim te gjate . E reja e listes eshte Kristi Qose mesfushori me tipare mbrojtesei  sllovakeve te Ruzemborok , I cili mungonte qe nga koha e Xhani de Biasit.

Ne grumbullim nje mundesi I eshte dhene edhe Alijit apo Balliut. Rikthehet pas shume kohesh qendermbrojtesi Ajeti  ndersa mungesat e medha jane Odise Roshi dhe Cikalleshi te demtuar dhe Megrim Mavraj I pezulluar .

Tekniku Panuci pritet te dale ne nje konference per shtyp diten e diele ne prag te ketyre dy ndeshjeve kualifikuese , diten qe perkon edhe me grumbullimin e skuadres . Shqiperia ben pjese ne grupin H se bashku me Francen, Islanden Turqine  Moldavine dheAandorren . Dy skuadra kualifikohen direct ndersa vendi I trete siguron te drejten e play-offit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *