Subscribe

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci.

 

Lajmi u be i ditur nga vete FSHF nepermjet nje njoftimi te shperndare per mediat paraditen e kesaj te shtune.

 

“E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës”, thuhet ne njoftimin e federates.

 

Shkarkimi i teknikut italian erdhi pas humbjes se te premtes ne mbremje kunder Turqise ne Shkoder me rezultatin 2 me 0 ne ndeshjen hapese te eleminatoreve te euro 2020.

 Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetër e stafit aktual.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *