Ekipi duket i shurdher dhe lojtaret duhet te flasin me shume ne fushe. Eshte ky shqetesimi kryesor i teknikut Panuci i cili ne nje konference per shtyp ka bere te ditur problemet e ekipit kombetare.

 

Ne prag te sfdides eleminatore per ligen e kombeve kunder Skocise por edhe miqesoren me Uellsin . Italiani e ka percaktuar si shume te rendesishme ndeshjen kunder Skocise per shkak te formules se grupeve ndersa nje rendesi te vecante i ka dhene shenimit te golit.

 

 

 

Kemi pësuar 3 gola nga goditje standarte. Kanë qenë gabime fëmijërorë. Më duket sikur po merrem me një skuadër të shurdhë. Ne kemi skuadër memecësh që nuk flasin. Unë duhet të rri të them kujdes  këtu, kujdes atje.ndeshja kunder skocise eshte shume e rendesishme per ne , per shkak te formules se grupeve. Është e rëndësishme që të shënojmë gol. Duhet të jemi më të egër dhe oportunistë në fushë. Nuk duhet t’i shpërdorojmë rastet që na krijohen.

 

Ne keto perballje problemet ne skuader jane te shumta . Pervec mungesave te Hysaj dhe Bashes edhe Manaj ka shfaqur probleme demtimi . Nderkohe qe numri nje i pankines shqiptare ka edhe nje batute per refuzimin e Loret Sadikut.

 

 

Unë do të vija në këmbë e motor, nga stambolli nëse do më ftonin. Do e bëja rrotull nga korfuzi me motor uji. Në kohen time kur më ftonin, ishte qejf edhe të shkoja një dite para.. Ai nuk më ka thënë jo, do mendohet

 

Takimi i vlefshem per grupin e pare liga c  kunder Skocise do te luhet te shtunen e 17 nentorit ne oren 20-45 ne stadiumin Loro Borici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *