Lufta mes Izraelit dhe Hamasit po përshkallëzohet dhe numri I viktimave po rritet, sidomos nga ana e plestinezeve/

Megjithatë Hamas po I përgjigjet sulmeve të Izraelit duke hedhur raketa drejt këtij vendi.

Disa prej raketave të Hamasit këtë të shtunë kanë rënë pranë ndërteses së ambasadës shqiptare në  Ramat Gan.

Ka qënë vetë ambasada shqiptare në Izrael që e ka konfirmuar lajmin nëpërmjet një postimi në tëitter.

 

“Shumë të shqetësuar nga sulmet oa kriter nga Hamasi drejt Izraelit. Ka pasur goditje raketesh pranë selisë sonë. Civilet duhet të mbrohen dhe situate duhet të qetësohet, shkruan ambasada shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *