Banoret e nje pallati ne rrugën “Medar Shtylla” ne tiranë janë vene ne alarm paraditen e kësaj te diele kur kane pare një qese te dyshimte brenda ashensorit. Pasi e kane konstatuar atë ne orët e para te mëngjesit, kane lajmëruar menjëherë policinë. Uniformat blu bashke me forcat xheniere kane mbërritur ne vendin e ngjarjes dhe kane bere rrethimin e te gjithë zonës. Ata e kane marre qesen me vete për te bere ekspertimin. Por pasi e kane hapur, ka rezultuar se behej fjale vetëm per mbeturina, te cilat me sa duket njeri prej banoreve i kishte harruar ne ashensor. Kohet e fundit policia përballet shpesh me alarme te rreme për bombe ose për pako te dyshimta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *