Mberrijne nga Turqia pajisje ne funksion te pacienteve dhe mjekeve qe perballen cdo dite me virusin korona.

 

Permes nje postimi ne rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama njoftoi blerjen e materialeve  ne ndihme te perballimit te situates nga perphapja e COVID-19.

 

Kreu i qeverise nuk specifikoi se per cfare paisjesh behet fjale, pervec informacionit se ato do te jene ne sherbim te te infektuareve nga koronavurusi si dhe te bluzave te bardha.

 

Rama e vlereson kete gjest te Turqise si nje ndihme e rendesishme per faktin se ne keto kohe jane ndaluar pothuajse te gjitha shitjet e produketeve mjekesore pasi shume vende  jane ne nje situate emergjence mjekesore.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *