Kreu i PS në Leskovik Sergei Peshtani ka paditur penalisht ish-ministrin e Drejtësisë Enkelejd Alibeaj për shpifje. Një ditë më parë Alibeaj tha se Rama ia ka besuar partinë një personi me precedent penal, i cili kërcënon demokratët dhe i bën presion policisë për fshehjen e ngjarjes. Ky reagim i ish-ministrit erdhi, pasi një person qëlloi me arme drejt anëtarit te Partisë Demokratike Zylyftar Byreku. Ky i fundit ndodhej ne një lokal ne fshatin Shelegur. Por Peshtani mohon te ketë qene i përfshirë në atë sherr. Madje ka ironizuar, duke thëne se  kitara qe kishte me vete teksa festonte nuk ka patur plumba. Kreu i PS-se se Leskovikut,  ka kërkuar nga Alibeaj dëmshpërblim në vlerë monetare 1 leke. Ai u ka bërë thirrje organeve kompetente te zbardhin te vërtetën.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *