Kreu i PD Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me aleatet opozitare, me te cilët diskutoi mbi një qëndrim te unifikuar për zhvillimet e fundit politike. Pas tryezës, Basha tha se prioritet per te djathtët mbetet dekriminalizimi dhe zgjedhjet e lira e te ndershme. Sipas Bashes, misioni kryesor qe ka opozita, është te çliroje vendin nga kleptokracia. 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *