Subscribe

Opozita ne Kosove nuk do te heqë dore nga tubimet deri ne dorëheqjen e qeverise. Paralajmërimi erdhi nga liderët e Vetëvendosjes, AAK dhe Nismës nje dite pas protestës se dhunshme te 9 janarit.

“Qytetarët erdhën dje që ti tregojnë kësaj qeverie se nuk ka asnjë legjitimitet. Protesta e djeshme tregon se Isa Mustafa e Hashim Thaçi nuk janë kryeministra e ministra”.

Lideri i Nismës deklaroi se tubimi përcolli dy mesazhe. Per drejtuesin e AAK, tashme është momenti qe qeveria te reflektoje. Aktet e dhunës gjate protestës se opozitës ne Prishtine, ku u sulmua me gurë dhe shishe me benzine ndërtesa e qeverise, u dënuan ashpër nga ndërkombëtaret, qe u kërkuan palëve te gjejnë rrugën e dialogut.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *