Opozita ka mbyllur protestën pas afro tre orësh. Protestuesit pas djegies së “piramidës së krimit” para Kryeministrisë marshuan drejt selisë blu.

 

Në mungesë të liderit demorkat, Lulzim Basha ishte nënkryetari I kësaj force, Edi Paloka ai që ka mbajtur fjalën mbyllëse.

 

Paloka tha se protesta e kësaj të mërkure u udhëhoq nga studentët dhe se këta të fundit ishin balli dhe zemra e saj.

 

Paloka theksoi se opozita do të jetë e shesh per te protestuar deri në largimin e kryeministrit Edi Rama nga qeverisja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *