Subscribe

Kryebashkiaku Erion Veliaj i është përgjigjur Jorida Tabaku, e cila e pyeti në mbledhjen e Komisionit Hetimor për Inceneratorët nëse ka njohje me tre personat që janë në kërkim për këtë aferë, Klodian Zoto, Klodian Mërtiri dhe Stela Gugallja.

 

Në përgjigjen e tij, Veliaj u shpreh se nuk ka njohje personale dhe as ka komunikuar me ta, ndërsa nënvizoi se vetëm ka lexuar lajmet në portale ku Gert Bogdani, si funksionar i lartë i PD, ka udhëtuar me ta drejt Zimbave.

 

Pjesë nga debati:

– A e njihni Klodian Zoton apo Mirel Mërtirin?

– E  kam parë në fotografi me Gert Bogdanin që ka qenë në atë kohë drejtues i marrëdhëive me jashtë në PD.

– A keni bërë udhëtime me ta?

– Nuk kam bërë asnjë udhëtim, por jam informuar për udhëtimin e tyre në Zimbabve me zyrtarë të PD.

– A keni pasur komunikim me telefon?

– Nuk kam kryer asnjë udhëtim apo komunikim. Jam njohur nga mediat se drejtues të PD-së kanë udhëtuar me ta. Pra, nëse i njoh vetëm përmes medias me udhëtimin e tyre në Zimbabve. I njoh vetëm nga portalet për udhëtimin e tyre në Zimbabve me drejtues të PD.

Leave a Reply

Your email address will not be published.