Situata e paqendrueshme që ka përfshirë vendin në ditën e sotme është pasojë e kalimit të masave më të freskëta dhe të lagështa.
Në afatin kohor nga mesnata deri në mesditën e sotme  reshjet e shiut e përkohësisht shtrëngatat e shkurtra do të jetë prezente si pasojë e qarkullimit të së njëjtave masa.
Më të prekura do të jenë pjesa bregdetare dhe zonat e ulëta.
Më tej moti do të vijë drejt kthjellimit.
Era do të fryjë nga juglindja e jugperëndimi me shpejtësi 1 deri në 8 m/sek duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 deri në ballë.
Temperaturat parashikohen:
zonat malore 14°C deri në 29°C
zonat e ulëta 16°C deri në 33°C
zonat bregdetare 18°C deri në 31°C
Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *