Pas një ore proteste përpara Ministrisë së Brendshme, protestuesit janë nisur drejt Kryeministrisë.

 

Në marshim janë mbledhur qytetarë të thjeshtë, familjarë me fëmijë dhe figura politike si Sali Berisha, Ilir Meta dhe deputetë e anëtarë të tjerë partishë politike.

 

Kjo protestë vjen pas tragjedisë së ndodhur në plazhin e Potamit në Himarë, ku vogëlushja 7-vjeçare Jonada Avdia, u aksidentua për vdekje nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan Tase, i cili më parë kishte mbajtur edhe postin e kreut të Komisariatit të Himarës.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.