Kur blejmë një palë atlete të bardha, me kalimin e kohës ato humbasin ngjyrën e tyre, errësohen dhe njollosen , veçanërisht nëse janë të preferuarat tona dhe i veshim pothuajse çdo ditë.

Dhe për shkak se ato prej lëkure janë të vështira për t’u pastruar, ato mund të përfundojnë në një kaq të keqe saqë ne vendosim t’i mbyllim në dollap ose t’i hedhim.

Megjithatë, ekziston një truk që premton t’i bëjë një palë këpucë lëkure të bardha të duken sërish si të reja.

Së pari, këpucët vendosen brenda në një lavaman, ku ato lagen me një pastrues të njohur shtëpiak.

Më pas fërkohen me furçë dhe vendosen në lavatriçe, ku shtohet detergjent larës dhe mbulohet me një peshqir.

Në fund, pas programit të larjes, ato duken sikur sapo kanë dalë nga dyqani./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *