Një tjetër bombol gazi ka shpërthyr këtë të mërkurë në një tjetër banesë në Vlorë.

 

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Drashovicë, ku për shkaqe aksidentale ka shpërthyer një bombol gazi në banesën e shtetasit R.H.

 

Si pasojë e shpërthimit nuk ka dëme në njerëz ndërsa banesa ka pësuar dëme të konsiderueshme materiale. Grupi hetimorë dhe shërbimi zjarrfikës ndodhen në vendin e ngjarjes. Vijojnë veprimet e mëtejshme procedurale.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *