Tre gra janë sulmuar nga një person i panjohur në qytetin suedez të Vasteras.

Policia tha se ka qëlluar edhe autorin.

Tre gratë, të moshës nga 65 deri në 80 vjeç, u sulmuan me thikë.

Siç shkruan gazeta Expressen, njëra nga gratë dhe sulmuesi janë dërguar në spital me lëndime të rënda./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *