Një person humbi jetën dhe katër te tjerë mbeten te plagosur ne aksidentin rrugor, në aksin Elbasan-Peqin. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e se mërkurës, prane fshatit Balldren ku u përplasen dy mjete, një “Peugeot” dhe nje “Audi”. Të katër te plagosurit, u dërguan menjëherë në spitalin kirurgjik te Elbasanit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Forcat e rendit kanë shkuar në vendngjarje për të kryer veprimet hetimore dhe për të zbardhur shkaqet e aksidentit fatal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *