Moti I keq sikurse edhe pritej ka përfshirë të gjithë vendin këtë të shtunë.

Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe në disa qytete edhe të Shqiperisë së Mesme, zonat e ulëta dhe bregdet kanë nisur edhe reshjet e dëborës.

Në Lezhë reshjet e dëborës janë shoqëruar me stuhi të cilat kanë krijuar probleme te konsiderueshme mbi të gjitha për lëvizjen e makinave., raporton Vizion Plus.

Parashikimet meteorologjike bejne te ditur se pasditen dhe ne mbremje vone kete te shtune, ulja e metejshme e temperaturave do te beje qe reshjet e debores te shtrihen edh ene shume qytete te tjera si Durres, Fier, Beraty, Tirane etj.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *