Subscribe

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri.

 

Gjatë seancës së sotme pritet të merren në pyetje dëshmitarët.

 

Prezentë janë deputeti Vangjel Dule, anëtarë të OMONIA dhe mbështetës të tij.

 

Kujtojmë Fredi Beleri është arrestuar në 12 maj, vetëm dy ditë para zgjedhjeve lokale. Arrestimi i Belerit është bërë pak pas mesnate, ndërsa ndodhej në lokalin e tij nën shoqërinë e avokatit.

 

Ai akuzohet për blerje votash.

 

/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *