Subscribe

Komisioni i Reformës Zgjedhore nisi zyrtarisht punën me rekomandimet e OSBE ODIHR, duke u lënë dëtyre ekspërtëve që të hartojnë ndryshimet ligjore, për administratën publike, median dhe barazinë gjinore.

 

Mbledhja e parë u zhvillua me dyer të mbyllura dhe palët ranë dakord që të punohet me përkthimin e rekomandimeve te ODIHR në amendamente ligjore

 

Por pavaresisht se mbledhja u zhvillua pa pranine e PD, Damian Gjiknuri theksoi se mirepret ne çdo moment propozimet e opozitës.

 

Nga ana tjeter Rudina Hajdari e beri të qartë se nuk do te miratohet asnjë draft qe nuk përfshin ndryshimin e sistemit zgjedhor.

 

Deri me tani opozita parlamentare ka vendosur si kusht ndryshimin e sistemit elektoral, ceshtje te cilen deri tani ps pranon vetem ta diskutoje por jot a miratoje.

One thought on “Nis puna për rekomandimet e ODIHR, Gjiknuri: Presim propozimet e opozitës

  1. Vetem ju jeni ata opozitaret e vertete,qe mposhtni edvin narkomanin e plakun e vicidolit,gjithmone krahe me kta jane lir floriri e lul pushti.Kta jane ata qe shkatrruan cdo gje te vendit tone,qe vollen parate e plackiten pasurite Kombtare.Po rate edhe ju opozitaret e vertete ne drrasen e kalbur te ktyre kriminelve,atehere vendin tone e pret nji katrahur shkatrruese.Kta hajdute kriminele mendojne tju blejne me para e flori,qe ata te rrealizojne qedhimet e tyre,mose bejne reformat e duhura jetike,ate te drejtesise,e reformen zgjedhore.SHqiptaret tani me syte e besimin e kane vetem te ju,ju do te sidhni ndryshimin,ju do tju impononi ktyre kriminelve,te rrealizojne rreformat e mohuara per ktu e 30 vjete me pare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *