Subscribe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e të mërkurës në Vlorë, ku nipi ka vrarë gjyshin e tij.

 

Viktima me inicialet V.K., 69 vjeç u raportua fillimisht nga i nipi se ishte grabitur me forcë por nga hetimet e kryera nga policia rezultoi se ishte ky I fundi ai që e kishte vrarë pasi I kishte vjedhur 1 milionë lekë.

 

Mëshoet se ishte vetë nipi ai që e kishte dërguar të gjyshin në spital ku kishte deklaruar se e kishin grabitur me forcë dhe se e kishin qëlluar me levë në kokë.  Deklaratë kjo që I nipi e bëri dhe për medait.

 

Por pas ekspertizës rezultoi se ai ishte qëlluar me plumb dhe jo me levë.

 

Pikërisht deklarata e të nipit se ishte grabitur dhe vrarë ngjalli shumë dyshime tek policia, e cila e morri në pyetje.

 

Gjatë marrjes në pyetje i nipi pranoi vrasjen e të gjyshit si dhe tregoi dhe vendin ku kishte fshehur armën e krimit.

 

69 vjeçari ndërroi jetë në spitalin e Vlorës rreth orës 04:00 të mëngjesit të kësaj të enjteje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *