Champions League rikthehet neser në Tring më takimin e parë të cerekfinales. E mërkura do të rezervojë një mbrëmje spektakolarë që do të mbajë mbërthyer pas ekrait milona njerëz për të përjetuar emocionet që vetëm ky kompeticion mund ti dhuroje. Të parët që do të përplasen me nëjri- tjetrin do jetë Atalanta-Psg. 

Atalanta e cila merr pjesë për herë të parë në kompeticionin më të rëndësishëm europian për klube, pasi bëri surprizën dhe u kualifikua nga grupi ku kishte Sitin, Shaktar dhe Dinamo Zagreb, dhe së fundmi eleminuan spanjollët e Valencias  do të tentojnë ta bëj këtë gjë dhe me kampionët e Francës. Edhe pse në letër francezët kanë më shume eksperiencë entuziazmi i zikaltërve të Gjimshitit me shokë është i madh për të tejkaluar pritshmëritë.

Sa i përket formacioneve nuk pritën shume ndryshime në radhët e të dyja skuadrave. Francezët nuk do të kenë në dispozicion Marko Verrati të dëmtuar dhe Angel di Maria i pezullar, ndërsa kilian mbape është në dyshim ndonëse është stërvitur fort me skuadrën,  pas dëmtimit që pësoi me 24 korrik. Ndërsa Atalanta pritet të luaj me formacion e saj më të mirë. Sfida do të trasmetohet ekskluzivisht në Tring të mërkurën në orën 21:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *