Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e të mërkurës duke publikuar një video të transformimit të spitalit COVID 4.

Ai theksoi se transformimi i godinës është realizuar në kohë rekord, teksa shtoi se kjo strukturë e re spitalore do të jetë gati në rast se vendit i dihet të përballet me një valë të dytë pandemie.

Të martën, kreu i qeverisë së bashku me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vizituan ambientet, si dhe zhvilluan edhe një konferencë për mediat.

“MIRËMËNGJES, me transformimin në kohë rekord të një godine të braktisur në një strukturë të re spitalore, e cila do të jetë gati në rast të një përballjeje të re me Covid19.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *