Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë kanë ndaluar tre shtetas të shpallur në kërkim për kultivim kanabis.

 

Tre të arrestuarit jan H. M., 64 vjeç dhe E. D., 24 vjeç, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” e kryer në bashkëpunim dhe H. Rr., 64 vjeç, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, të tre banues në Krujë.

 

Të tre këta shtetas ishin dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Krujë me masën “Arrest me burg”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.