Kjo e enjte parashikohet me kthjellime dhe prej mesdite shtim gradual të vranësirave, fillimisht në pjesën perëndimore dhe në orët e mbrëmjes vranësirat do të shtrihen në të gjithë vendin.
Era parashikohet të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek.
Temperaturat parashikohen: në zona malore 15 deri 34°C, në zona e ulëta 17 deri 37°C dhe në zona bregdetare 20 deri 34°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *