Vendi ynë vijojë edhe sot të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.

 

Moti ka nisur i vranët në të gjithë territorin shoqëruar me reshje shiu të izoluara dhe të dobta.

 

Më pas alternime kthjellimesh dhe vranësirash në pjesën më të madhe të vendit. Në zonën e veriperëndimit përgjatë gjithë ditës pati mot të vranët dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e shtrëngata lokale.

 

Era ka fryrë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1 deri 8m/sek dhe përgjatë vijës bregdetare deri në 12m/s shoqerur me një valëzim në dete të forcës 1 deri 2 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:   në zona malore 0 deri 10°C , në zona e ulëta 3 deri 17°C, në zona bregdetare 8 deri 16°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *