Edhe pse duam ditë me diell, jemi në muajin tetor ç’ka do të thotë se duhet të bëhemi gati për temperaturat e ftohta dhe ditët me shi. Sipas Meteo Alb, moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit.

 

 

Nesër bëhuni gati të mos e ndani çadrën nga çanta pasi parashikohen shira të dobët. Të jemi të përgatitur gjithsesi. Gjithë planet e mundshme në natyrë bëjini gjatë të mërkurës ose të enjtjes, pasi fundjava është me shi.

 

 

Përgjithësisht, gjithë muaji tetor do të sjellë periudha gjashtë ose shtatë ditore të ngrohta, të cilat do të ndërpriten me intervale tre ditore me mot të ftohtë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *