Sulmi terrorist në Las Vegas ka bërë që shumë personazhe publikë amerikanë të reagojnë, duke shprehur mërzitjen dhe pikëllimin e tyre për ngjarjen.

 

 

 

 

Ariana Grande u shpreh tejet e thyer nga ngjarja e rëndë, e cila është marrë përsipër nga organizata ISIS. Ariana Grande, e cila ka parë 23 persona duke vdekur në sulmin terrorist në koncertin e saj në Mançester, ka reaguar ndaj sulmit në Las Vegas.

 

 

 

 

“Zemra ime është thyer për Las Vegasin”, ka shkruar ylli botëror. 58 persona kanë vdekur, dy prej tyre policë dhe 515 të tjerë janë lënduar nga të shtënat me armë zjarri në një koncert në Las Vegas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *