Një shofer me automjetin e tij tip ‘BMW’ ka shkaktuar panik në rrugët e Romës.

 

Bëhet fjalë për një 39 vjeçar shqiptar, i cili me automjetin e tij ka çarë postbllokun e policisë në tentativë për tu arratisur.

 

Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane.

 

Policisë italiane I është dashur të qëllojë me arme drejt rrotave të automjetit për të ndaluar shqiptarin.

 

Nuk dihen ende arsyet e ndalimit të shqiptarit nga policia italiane dhe rezitenca e tij por ai është parq që gjatë tentativës për arratisje nga xhami i makinës ka hedhur një portofol dhe një orë.

 

Këto sende shqiptari dyshohet se I ka vjedhur.

 

 

39-vjeçari u ndalua me neutralizues vetëm pak momente pas ngjarjes.

 

Nga e gjithë ngjarja mbetën të plagosur lehtë, shoferi shqiotar dhe dy karabinierë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.