Ndeshja Atletico Madridi- Real Madritin, shkon në shtesë për të përcaktuar fituesin e Supërkupës së Europës.

 

Ndërkohë koha e plotë e ndeshjes është mbyllur me rezultatin 2-2.

 

E para që kaloi në avantazh ishte Atletiko, që në minutën e parë me një supergol të Diego Costa ndërkohë në minutën e 27 vjen dhe goli i barazimit nga Benzema. Ndërsa në minutën e 63′ Ramos i saktë nga 11 metërshi, Reali kalon në avantazh,  por ishte sërish Costa I cili në minutën e 79’ barazon ekulibrat.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *