Gjermani Felix Zwayer do të jetë arbitri i Itali-Shqipëri. Ndeshja është caktuar për të shtunën në Dortmund me fillim në orën 21:00. Në linjë do të jenë bashkatdhetarët Stefan Lupp dhe Marco Achmüller, me gjyqtarin e katërt Daniel Siebert.

Zwayerin drejtoi ndeshjen kundër Barcelonës së Maradonës, ndeshjen e parë të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve që përfundoi 1-1. Një ndeshje që ngjalli shumë polemika në Spanjë për shkak të golit të barazimit të Osimhenit.

Goli i diskutuar nga tifozët e Barcelonës, të cilët u ankuan për një faull që nuk u bë nga vetë Osi ndaj Inigo Martinez në përpjekje për të mbrojtur topin përpara se të godiste portën. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *