Ndahet nga jeta në mënyrë të parakohshme legjenda e futbollit gjirokastrit dhe jo vetëm Mustafa Hysi.

Ai ndërroi jetë si pasojë e një ataku kardiak ne moshen 58-vjec.

Hysi ishte aktualisht edhe administrator i A.F. Luftëtari.

Në vitët 80’ të shekullit të kaluar ai ka qënë një nga emrat më të spikatur në futbollin shqiptare duke lënë gjurme me Luftëtarin.

Më tej Hysi ka dhënë kontribut të cmuar si drejtues I klubit dhe si trajner.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.