Messi rrezikoi të pësonte një dëmtim tejet të rënda gjatë ndeshjes që Argjentina fitoi kundër Venezueles 3 me 1 të vlefshme eleminatoret e kupës së Botes “Katar 2022”.

Në minutëne  27 Adrian Martinez, mbrojtës i Deportivo La Guaira bëri një ndërhyri horror direkt në kemben e majte te yllit të PSG.

 

 

Gjyqtari uruguajan i ndeshjes Leodan Gonzales fillimisht e ndëshkoi me karton të verdhe mbrojtësin venezuelian. Mirëpo pasi e pa rastin në VAR, ai e nxorri jashtë me të kuq. Frikë e madhe tek Messi dhe Argjentina për këmbën e “Pleshtit”, frike e cila ka kaluar brenda 4 minutash kur Messi u ngrit në këmbë për të rifilluar lojën.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *